Prejsť na obsah
Dianí na STU
Využite voľný prístup do databázy ProQuest Technology Collection od spoločnosti ProQuest
od 1. februára do 30. marca 2011!
 
ProQuest Technology Collection je databáza zameraná na vedy o materiáloch, letectvo, inžinierstvo a technológie s plnými textami. 
 
Popis databázy na: http://www.aip.cz/produkt.php?produkt=425

Základný návod na sprístupnenie databázy:

 1. Vo webovom prehliadači zadajte http://search.proquest.com/?accountid=50235

 2. Zvoľte spôsob vyhľadávania:
  Úvodný vyhľadávací riadok - vyhľadávanie kľúčových slov, možnosť obmedziť vyhľadávanie iba na výsledky s plnými textami, alebo aj na vedecké časopisy.

  Search subject areas - môžete si zvoliť iba jednu tematickú oblasť, v ktorej budete pracovať. Nemusíte vždy prehľadávať kompletnú databázu.

  Advanced search - vyhľadávanie pomocou štruktúrovaného formulára a logických operátorov súčasne v rôznych vyhľadávacích poliach.

  Výsledky vyhľadávania - na pravej strane nájdete možnosti na dalšiu prácu s výsledkami vyhľadávania - triedenie, limitovanie, výber určitého typu dokumentu, dokumenty vo vybraných jazykoch atď.

 3. My Research - práca s označenými záznamami (tlač, odosielanie e-mailom, uloženie do súboru) a zdieľanie výsledkov vyhľadávania.

 4. Pomôcky k vyhľadávaniu sa zobrazia po kliknutí na ikonu [Help] v pravom hornom rohu obrazovky. Ďalšie pomôcky v slovenskom jazyku sa zobrazia na http://www.proquest.sk/ > Pomôcky a nástroje.